Zadbaj o dobrą drogę swoich produktów

Założenie biznesu w branży gastronomicznej może być fantastyczną przygodą. Dotyczy to zarówno produkcji czy uprawy, jak i prowadzenia restauracji bądź sklepu z ekologiczną żywnością. W części z wymienionych przypadków ma się do czynienia z wysyłką artykułów żywnościowych, co bywa bardzo trudnym zadaniem. Na szczęście jest możliwość skorzystania z usług profesjonalnych dostawców, którzy kwestie transportu znają od podszewki. Wówczas ma się pewność, że wszystko odbędzie się prawidłowo, czyli dostawa trafi na czas, a produkty nie ulegną zepsuciu.

Kluczowa jest temperatura

W przypadku transportu żywności albo produktów spożywczych najbardziej istotne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz naczepy. Tak jak w domu, sklepie czy restauracji, tak również podczas przewożenia tego typu artykułów należy zapewnić właściwe warunki. Przecież nikt nie chce ryzykować zepsucia transportowanego asortymentu. Oczywiście przewóz artykułów spożywczych wcale nie oznacza, że jeden poziom na termostacie wystarczy. Wręcz przeciwnie, różne produkty będą wymagały różnych wskaźników temperatury. Zależy to od rodzaju produktu, czasu, w jakim zachowuje on świeżość, czy jego przeznaczenia. Zdarzają się przecież artykuły, które z jednego miejsca do innego przewożone są jako zamrożone.

Wszystko zgodnie z przepisami

Jeśli idzie o transportowanie artykułów spożywczych, to należy spełnić normy, które wynikają z przepisów. Oczywiście samochód, który odpowiada za przewóz, musi być zatwierdzony przez Inspektorat Sanitarny, kierowca powinien mieć książeczkę sanepidowską. Wspomniane już warunki transportu też zależą od wymagań prawa oraz załadowanych produktów. Na szczęście w obecnych czasach technologia pozwala na kontrolowanie na przykład temperatury z poziomu komputera oddalonego od auta o setki kilometrów. W razie problemów można więc szybko reagować. Oczywiście są też zatwierdzone zasady postępowania w sytuacji, kiedy zdarzy się awaria albo na drodze napotka się kłopoty, między innymi wypadek, co wpływa na wydłużenie czasu podróży.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*