Rozwiązania IT wpływające na usprawnienia przewozów chłodniczych

Rozwój transportu chłodniczego za sprawą innowacyjnych programów informatycznych

Branża transportowa nie mogłaby się obyć bez programistycznych rozwiązań wysokiej klasy. Nowinki techniczne sprawiają, że przewozy chłodnicze są coraz bardziej efektywne. Nie da się ukryć, że branża chłodnicza potrzebowała odrębnego narzędzia. Dostarczanie produktów o krótkim terminie przydatności wymaga wysokiego wyspecjalizowania, stosowania sprzętu dostosowanego do konkretnych potrzeb.

Oprogramowanie pozwala zaoszczędzić czas

Zarówno oferty doraźne, jak i długoterminowe mogą być obsługiwane za pośrednictwem specjalistycznego oprogramowania. W sektorze transportu chłodniczego często w czasie rzeczywistym wymagana jest natychmiastowa reakcja. Usprawnienie procesu decyzyjnego pozwala dostawcom na spełnienie indywidualnych potrzeb dla swoich klientów. Upłynniona cyrkulacja, wymiana niezbędnych dokumentów mailowo lub za pomocą czatu, to tylko kilka przydatnych funkcjonalności.

Rezerwacja dostawy przez komputer

Także od strony klienta wymiana informacji o ładunkach i przewozach chłodniczych jest w znacznym stopniu ułatwiona. Jednym z najpopularniejszych programów jest SmartFrigo, z którego korzysta już blisko 900 przewoźników oraz przeszło 400 załadowców. Swobodne planowanie trasy docelowej, powrotnej, unikanie pustych przebiegów, to wszystko sprawia, że przewozy chłodnicze realizowane przy pomocy tego programu stoją na najwyższym poziomie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*